biżuteria - czyszczenie

Jak wyczyścić sztuczną biżuterię

Sztuczna biżuteria może być naprawdę ładna, nawet jeśli nie jest wykonana z cennych klejnotów. Biżuteria tego typu zużywa się jednak szybciej niż tradycyjne produkty – odbarwia od wody, powietrza, a nawet kremów i balsamów. Zatem wiedza o tym, jak dbać o swoje przedmioty, aby pozostawały piękne tak długo, jak to możliwe, jest szczególnie ważne, zwłaszcza jeśli chcesz je nosić przez wiele lat.

Podstawowe zasady

Zbierz biżuterię, którą chcesz wyczyścić. Nie ma zasady określającej, kiedy należy ją wyczyścić. Ogólnie rzecz biorąc, ogólna zasada jest taka, że im częściej ją nosisz, tym częściej trzeba ją czyścić. Jeśli masz problemy z podjęciem decyzji, co jest klasyfikowane jako fałszywa biżuteria, a co jest prawdziwe, pamiętaj, że biżuteria platerowana jest uważana za „autentyczną”. Sprawdź biżuterię. Zwróć uwagę, czy ma jakieś kamienie szlachetne. Jeśli tak, musisz uważać, ile płynu aplikujesz w tym obszarze. Ciecz może dostać się pod kamienie i poluzować klej, co może spowodować, że odpadną. Ponadto zbyt dużo wody może zniszczyć warstwę, która sprawia, że fałszywe kamienie szlachetne wydają się błyszczące. Spróbuj użyć szczoteczki do zębów do czyszczenia biżuterii. Te powszechne produkty, które większość ludzi ma w swoich domach, pozwalają dostać się do trudnych do czyszczenia szczelin lub wokół kamieni. Upewnij się, że szczoteczka jest nowa i nie była wcześniej używana. Nie powinieneś przenosić materiału ze starej szczoteczki do zębów na biżuterię.

Cytryna czyni cuda

Spróbuj użyć cytryny do czyszczenia sztucznej biżuterii. Cytrynę od dawna stosuje się do usuwania z biżuterii warstwy tlenku, która z upływem czasu tworzy się na metalach. Możesz dodać odrobinę sody oczyszczonej do cytryny. Cytryna jest naturalnym kwasem, a pocieranie biżuterią przeciętą na pół cytryną może przyspieszyć proces czyszczenia. Możesz włożyć srebrną biżuterię do kubka lemoniady z solą na noc.

soczek z cytryny

Możesz też wycisnąć sok z małej cytryny na małym talerzu, a następnie pocierać nim biżuterię, którą chcesz wyczyścić. Następnie należy użyć szorstkiej szmatki (lub jasnej szkockiej), aby energicznie ocierać biżuterię. Spróbuj użyć białego octu i roztworu wodnego. Zanurz biżuterię w roztworze, a następnie użyj miękkiej szczoteczki do zębów, aby dostać się do rogów i otworów. Miękka szczoteczka do zębów może pomóc, jeśli biżuteria zawiera klejnoty, dostając się do pęknięć. Możesz po prostu nałożyć ocet na gąbkę i użyć go do czyszczenia biżuterii.

Kolejnym naturalnym produktem, który można stosować do czyszczenia biżuterii, jest oliwa z oliwek. Oliwa sprawi, że biżuteria będzie wyjątkowo świecić, ale musisz pamiętać, aby ją zmyć po czyszczeniu. Możesz również użyć tabletki dentystycznej i rozpuścić ją w wodzie. Następnie pozwól biżuterii zanurzyć się na chwilę w roztworze i delikatnie szoruj ją szczoteczką do zębów. Tego typu zabiegi nie powinny być jednak stosowane zbyt często. Każdy fizyczny kontakt z biżuterią przyśpiesza jej deformacje. Dlatego czyszczenie należy wykonywać w odstępach co sześć miesięcy lub wtedy kiedy jest wyjątkowo silnie zabrudzona.

Leave a Comment