wzmocnienie paznokci

Jak wzmocnić paznokcie

Paznokcie psują się z różnych powodów. Nie pomagają im kwasy i zasady, detergenty lub proszki do prania, które są przez nas często używane. Paznokcie stają się kruche także z powodu hipowitaminozy lub niewydolności hormonalnej, zatrucia organizmu tytoniem lub alkoholem. Jeśli zauważysz, że twoje paznokcie są „zmęczone”, to czas „wysłać” je do spa! Nie musisz iść daleko – możesz wykonać wszystkie niezbędne procedury bez wychodzenia z domu.

Podstawowe sposoby

Paznokcie, podobnie jak skóra i włosy, również wymagają szczególnej pielęgnacji – zajmij się nimi przez co najmniej pół godziny dziennie, a już wkrótce będziesz mógł pochwalić się doskonałym manicure bez rozwarstwiania i łamliwości. Zastosuj choćby mleczną kąpiel do paznokci. Mleko jest źródłem wapnia i właśnie tego często brakuje naszym paznokciom. Jeśli masz kruche i suche paznokcie, kup pełne mleko (ale nie beztłuszczowe), podgrzej do komfortowej ciepłej temperatury i włóż do niego palce na 20-30 minut. Wykonuj procedurę codziennie przez tydzień, a już wkrótce zauważysz pozytywny wynik.

Parafina lub wosk są doskonałymi stymulatorami wzrostu paznokci, a ponadto sprawiają, że płytka paznokcia jest gładka i nawilżona. Kup kosmetyczną parafinę, roztop i dodaj kilka kropli oliwy z oliwek. Następnie obficie nałóż tę mieszankę na palce. Idealnie, rękawice powinny być noszone na masce i trzymane w tym stanie przez co najmniej 2-3 godziny. Maska wykonana z olejku jojoba działa cuda w odniesieniu do paznokci. Paznokcie uszkodzone po lakierowaniu żelowym i zmywaniu naczyń można „wzmocnić” poprzez wcieranie odrobiny rozgrzanego oleju jojoba bezpośrednio w płytkę i obszar skórki. Najlepiej jest nakładać produkt na noc, a następnie nie myć rąk.

Koktajl witaminowy i inne domowe sposoby

Paznokcie, podobnie jak całe ciało, potrzebują witamin, więc przygotuj dla nich „bombę witaminową” – kup kapsułki witaminy A i witaminy E w aptece, wymieszaj ich zawartość i zakryj paznokcie. To narzędzie jest odpowiednie na co dzień – zrezygnuj z lakieru przez 1-2 tygodnie na czas trwania leczenia, a następnie powtarzaj kurs raz na 1-2 miesiące. Żelatyna jest w stanie wzmocnić osłabione paznokcie po lakierowaniu, a także nadaje im połysk i odżywia. Żelatynę odpowiednią do zabiegu można kupić w sklepie spożywczym, ale upewnij się, że jest bezbarwna, bez barwników. W szklance gorącej (ale nie wrzącej wody!) wody rozpuść jedną łyżkę żelatyny, gdy woda nieco ostygnie, włóż do niej palce na 12-20 minut.

Jeśli twoje paznokcie nabrały żółtej barwy, to bawełnianym wacikiem, przykryj paznokcie warstwą jodu i pozwól mu wyschnąć. Nie próbuj jej zmyć – idź spać. W nocy roztwór jest wchłaniany w zależności od uszkodzenia płytki paznokcia – zwykle najsuchsze paznokcie wchłaniają cały jod do rana. Zalecamy przeprowadzenie takiej sesji terapeutycznej przynajmniej raz w tygodniu. Aby paznokcie odzyskały dawny połysk – wlej oliwę i olej rycynowy w równych proporcjach do głębokiej miski, wymieszaj i opuść palce. Oliwa z oliwek nasyca płytkę paznokcia witaminami i nawilża, a olej rycynowy – przywraca elastyczność i przyspiesza wzrost.

odpowiednia pielęgnacja paznokci

2 thoughts on “Jak wzmocnić paznokcie”
Leave a Comment