dziecki z prezentem

Ciekawe prezenty na dzień dziecka

Dzień dziecka to święto przypadające na 1 czerwca. Dzieci uwielbiają ten dzień i przez cały rok czekają na niego. Nic w tym dziwnego, w końcu wypełniony jest wieloma atrakcjami i prezentami. Święto wypada w okresie wiosenno-letnim, a więc o czasie podczas, którego dzieci lubią spędzać czas na dworze.

Aktywność fizyczna na dworze jest bardzo zdrowa, dlatego jak najbardziej powinniśmy do tego zachęcać swoje dzieci. Super pretekstem do zabawy na podwórku będzie zakup hulajnogi elektrycznej. Zamontowany silnik pozwala na wsparcie pracy nóg. Ciekawe jest też to, że na jednym ładowaniu można pokonać nawet kilkanaście kilometrów. Obecnie jest to najbardziej popularny prezent, po który z chęcią sięgają nawet dorośli.

młodzian w skateparku
Dziecko w skateparku

Ciekawym pomysłem na prezent może być także deskorolka elektryczna, działa na podobnej zasadzie, jednak nie posiada podparcia dla rąk, dlatego polecana jest bardziej dla starszych dzieci. Decydując się na taki prezent dla dziecka musimy też pamiętać o kasku. Ciekawym rozwiązaniem może być kask multimedialny. Jest on bardzo nowoczesnym i designerskim ochraniaczem głowy. Posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik, dzięki czemu można odbierać połączenia telefoniczne. Wbudowany system ostrzega o upadku i wstrząsie. Dziecko może również odtwarzać muzykę, a nawet uruchamiać aparat fotograficzny i robić sobie zdjęcia, by później chwalić się kolegom.

Prezenty, które posłużą do spędzania wolnego czasu na dworze to także: trampolina, domek ogrodowy, basen, a także rowerek. Jeśli z różnych przyczyn nie możemy sobie pozwolić na tak kosztowne prezenty, bo nie ukrywajmy- nie jest to mały wydatek to wygodną formą będzie zrobienie zrzutki i w ten sposób będzie można kupić jeden duży prezent od wszystkich, zamiast kilku od różnych osób.

Starsze dzieci lubią gadżety elektroniczne, dlatego ciekawym pomysłem na prezent może być nowy smartfon. Dzięki niemu dziecko będzie miało stały kontakt z rodzicami, a do tego będzie mogło surfować po intrenecie, nagrywać filmiki, robić różne ciekawe zdjęcia. Oczywiście do smartfona trzeba dorzucić słuchawki, aby można było słuchać muzyki. Przede wszystkim zastanawiając się nad zakupem prezentu powinniśmy przeanalizować dokładnie to co lubią nasze dzieci. Jeśli pociecha na przykład jest fanem gier to warto właśnie pomyśleć o jej zakupie.

W sklepach jest wiele modnych, interesujących gier, więc warto sprawić radość dziecku i zakupić taką grę, której jeszcze nie ma w swojej kolekcji.

Mowa była o starszych dzieciach, a co z prezentami dla najmłodszych? Tutaj też jest wiele możliwości. Młodsze dzieci nie znają jeszcze technologii, zresztą dla tak małego, rozwijającego się umysłu zabawki technologiczne nie są dobrym rozwiązaniem.

Za to ciekawą opcją mogą się okazać zabawki sensoryczne, które łączą w sobie zabawę i naukę. Odpowiednio dobrana zabawka pomoże rozwijać słuch, wzrok, równowagę i inne zmysły naszego dziecka. Dla najmniejszych maluszków mogą to być grzechotki, piszczałki, maty edukacyjne. Dla dwulatków mogą to być piłeczki sensoryczne z wypustkami, w różnych kolorach i kształtach. Z kolei dla starszaków mogą sprawdzić się puzzle sensoryczne, książeczki, farby do malowania palcami, a także klocki.

mała dziewczynka czyta książkę
Mała dziewczynka czyta książkę

Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w każdym wieku, nawet dla takiego najmłodszego może być zakup książki do czytania. Wspieranie czytelnictwa już u najmłodszych dzieci jest bardzo ważne i powinno być rolą rodziców. Rodzice powinni czytać dzieciom na głos, a w późniejszym okresie zachęcać ich do tej samodzielnej czynności.

Leave a Comment