radość młodych zakupowiczów

Gdzie kupić meble – w sklepie stacjonarnym czy online?

Współcześnie możemy kupować meble w sklepach stacjonarnych, czyli tradycyjnych lub w sklepach internetowych takich jak meble-bik.pl. Zalety sklepów stacjonarnych są nam doskonale znane, a co oferują nam punkty sprzedaży online?

Oszczędzaj czas

Aby kupić właściwą rzecz, nie musisz chodzić po dziesiątkach centrów handlowych w poszukiwaniu konkretnego mebla – po prostu prześlij odpowiednie zapytanie do wyszukiwarki i znajdź potrzebny sklep internetowy. Zakupów można dokonywać w dowolnym momencie, ponieważ takie sklepy działają przez całą dobę. Kupując cokolwiek, możesz zaoszczędzić co najmniej kilka godzin, które spędziłbyś na wycieczce do centrum handlowego. Ponadto, aby zapewnić maksymalną wygodę dla użytkowników, witryny sklepów internetowych często zapewniają wyszukiwanie szeregu parametrów – od wielkości i koloru towaru po informacje o kraju produkcji i okresie gwarancji, co również oszczędza czas.

Oszczędzanie pieniędzy

Z reguły ceny towarów w sklepach internetowych są znacznie niższe niż w zwykłych sklepach. Wynika to z faktu, że koszt otwarcia punktu e-commerce jest znacznie niższy – właściciele firm nie muszą wynajmować drogich lokali w obszarach o dużym natężeniu ruchu pieszego i utrzymywać dużej liczby pracowników. Kolejną zaletą sklepów internetowych jest regularna sprzedaż, która jest znacznie mniej powszechna w zwykłych butikach.

Szeroka gama produktów

Sklepy internetowe sprzedają szeroką gamę towarów produktów. W przypadku mebli możesz tutaj liczyć na dużo większy wybór modeli. Często zdarza się, że niektóre meble można kupić tylko przez Internet. Z pomocą handlu online znalezienie czegoś, co lubisz, jest znacznie łatwiejsze niż szukanie go w zwykłych centrach handlowych.

młoda kobieta leży na sofie i kupuje meble przez internet

Pełna charakterystyka towarów

Na stronach sklepów internetowych prezentowane są pełne informacje o produkcie – od wymiarów po informacje o kraju, w którym rzecz została wyprodukowana, o których sprzedawcy w zwykłych sklepach mogą milczeć. Co więcej, istnieje kilka opcji płatności za zakupy w sklepie internetowym – po otrzymaniu towaru gotówką, kartą kredytową lub przelewem. Możesz też wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę dostawy – pocztą, kurierem lub odebrać towar samodzielnie w biurze sklepu internetowego. W tym drugim przypadku nie musisz płacić za pocztę ani usługi kurierskie. To niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku tak ciężkich rzeczy, jak meble.

Wady sklepów internetowych

Zapoznanie się z zakupionym towarem następuje dopiero po jego otrzymaniu, a zdarzają się często przypadki, gdy faktyczny nie odpowiada pożądanemu. Jednak sklepy internetowe są zainteresowane sprzedażą produktów i dobrą reputacją, dlatego najczęściej sprzedają dokładnie to, co jest wymienione na ich stronach. Wszystkie kontrowersyjne problemy można rozwiązać telefonicznie z operatorem call center, który często pracuje przez całą dobę. Zawsze możesz zwrócić towar, ale w takim przypadku nadal musisz zapłacić za wysyłkę. Kolejną wadą sklepów internetowych jest ryzyko oszustwa – w sieci jest wiele opinii, że zamówione rzeczy okazały się podrobione, a zarząd sklepu odmówił zwrotu pieniędzy. O ile jednak ten problem był poważny, kiedy sklepy internetowe raczkowały, to dziś oszustwa są bardzo rzadko spotykane. Renomowane sklepy internetowe nie mogą sobie również pozwolić na utratę reputacji, przez co ewentualny proces reklamacyjny niemalże w każdym przypadku jest sprawny.

One thought on “Gdzie kupić meble – w sklepie stacjonarnym czy online?”
  1. Mysle ze przez internet wyjdzie taniej ale prawie zawsze musimy sami skladac meble nigdzie nie widzialem po sklepach zeby ktos oferowal dostarczenie juz zlozonych.

Leave a Comment