piękne jasne meble w salonie

Urządzamy salon – jasne meble do salonu

Salon jest sercem domu. Gromadzi całą rodzinę na święta, tu spotykamy się z przyjaciółmi. Psychologiczny klimat w tym pomieszczeniu jest bardzo ważny. Powinna w nim panować atmosfera komfortu i gościnności. Możesz stworzyć tak harmonijną atmosferę, projektując salon w jasnych kolorach i kupując jasne meble do salonu

Kolorystyka

Kolorystyka ma duży wpływ na postrzeganie pokoju. Ten lub inny odcień tworzy nastrój w pomieszczeniu, wypełnia go ciepłem lub świeżością, żywotnością lub spokojem. Jasne odcienie pomagają zmniejszyć stres, dlatego nadają się do dekoracji każdego pomieszczenia, w tym salonu. Jasne kolory wizualnie zwiększają rozmiar pokoju i sprawiają, że jest radośniejszy. Na tle jasnych wykończeń zarówno ciemne, jak i jasne obiekty wewnętrzne wyglądają świetnie. Jasne kolory harmonijnie łączą się z naturalnymi materiałami: granit, marmur, drewno. Jasne wnętrze relaksuje i uspokaja. Główną wadę są jedynie zabrudzenia. Jednak nowoczesne materiały i tapicerka meblowa są praktyczne i łatwo zmywają się z wszelkich zabrudzeń. Inną względną wadą jest cena białych mebli, po prostu przeważnie kosztują więcej niż ciemne meble. Szukając jasnych mebli warto posprawdzać oferty sklepów internetowych takich jak meble-bik.pl. W tym miejscu znajdziesz na przykład jasne meble Berg, w sklepie dostępne są także jasne meble Optimo, Inez Plus czy warianty młodzieżowe Planet. Wybór jasnych mebli w sklepach jest bardzo duży więc można zawsze coś atrakcyjnego znaleźć.

Kupujemy meble

ciekawa aranżacja salonu z wykorzystaniem jasnych mebliJednym z głównych etapów projektowania salonu jest wybór materiałów wykończeniowych. Powinien służyć jako tło dla reszty wnętrza. Projektując salon w jasnych kolorach, możesz wybrać jedną z tych popularnych opcji: Wybielanie i malowanie sufitu w kolorze białym lub kremowym. Montaż sufitów podwieszanych. Powierzchnia sufitu może być matowa lub błyszcząca. Błyszczący połysk przyciąga uwagę, odbija światło. We wnętrzu salonu, utrzymanego w jasnych kolorach, wiele uwagi poświęca się oświetleniu, zwłaszcza jeśli salon ma małe otwory okienne. Zaleca się zasłonięcie okien przezroczystym tiulem lub organzą oraz zasłonami wykonanymi z lekkiego materiału. Lepiej jest, aby kolor zasłon był połączony z kolorami poduszek sofy.

Rozwijając wnętrze salonu w jasnych kolorach, należy zachować powściągliwość przy wyborze mebli. Jeśli zainstalujesz zbyt wiele mebli, możesz zagracić przestrzeń, niszcząc całe wnętrze. Ponadto meble nie powinny łączyć się z tłem. Powinno być o kilka tonów ciemniejsze. Meble tapicerowane są dziś bardzo popularne jako wyposażenie do salonu. Meble modułowe składają się zaś z oddzielnych sekcji. Usuwając lub zastępując moduły, możesz zmniejszyć lub zwiększyć długość sofy. Właściciele małych salonów powinni preferować otwarte regały, szafki z lustrem lub szklanymi wstawkami. Takie meble sprawiają, że pokój jest jaśniejszy i głębszy.

Projektując salon w jasnych kolorach, jak na zdjęciu, możesz zastosować się do określonego stylu. Klasyczny styl jest ponadczasowy i jest w stanie zademonstrować wysoki status społeczny i bogactwo materialne właścicieli domu. Salon może być ozdobiony kolumnami i sztukaterią, do dekoracji należy wybrać naturalne materiały. Meble powinny być masywne, wykonane z naturalnego drewna, ozdobione złoceniami i rzeźbami. Wszystkie elementy wewnętrzne są umieszczone symetrycznie. Czasami uważa się że obowiązkowe elementy klasycznego stylu to kominek i duży żyrandol na suficie.

One thought on “Urządzamy salon – jasne meble do salonu”
Leave a Comment