Zbliża się powoli sezon turystyczny i coraz cieplej grzejące słońce zachęca do wybierania się na plażę. Sęk w tym, że plaża to miejsce bardzo publiczne i chociażby każda kobieta skupiała się tylko na sobie, nie da się tam przebywać i nie myśleć o tym, czy dobrze się wygląda. Powstaje zatem pytanie, co zrobić, żeby się dobrze prezentować? Do tego problemu trzeba podejść od kilku stron.

Przede wszystkim, odpowiedni strój kąpielowy

Najważniejszy zdecydowanie jest odpowiednio dobrany strój kąpielowy i na szczęście nie będzie w tym roku większego problemu przynajmniej w tej kwestii. Dlaczego? Ponieważ moda nie będzie nam tutaj za bardzo nic narzucała. Jeszcze całkiem do niedawna trend był nowiem bardzo silnie nakreślony i najpierw z roku na rok stroje kąpielowe były coraz mniejsze i zamieniały się dosłownie w cienkie sznureczki, by potem nagle rozrastać się do monstrualnych rozmiarów. Taki plażowy efekt jojo. Teraz, po kolejnym wychyleniu się modowej sinusoidy, trendy zaczęły się rozmywać i nie ma już silnego nacisku na jeden rodzaj stroju kąpielowego. Innymi słowy, można zakładać, co się tylko chce.

Dlatego trzeba się dobrze przyjrzeć swojej sylwetce. Kobiety mogące się pochwalić talią osy, wydatnym biustem i krągłymi biodrami sięgać będą na pewno po dwuczęściowe rozwiązania. Kobiety z bardziej popularną sylwetką mogą wybierać opcje jednoczęściowe, które trochę lepiej radzą sobie z różnymi niedoskonałościami sylwetki i w dodatku mogą kształtować figurę. W dostępnym arsenale są też zdecydowanie bardziej skomplikowane rozwiązania z rękawkami, falbankami, a nawet szortami, które można dobierać według potrzeb.

kremowanie na plaży

Przygotowanie skóry

Na plaży pokazuje się dużo ciała, co oznacza, że trzeba z wyprzedzeniem odpowiednio zadbać o skórę. Podstawowym do tego narzędziem są zawsze peelingi, z których trzeba korzystać etapami: najpierw te delikatniejsze, potem mocne, a przed plażą już tylko delikatniejsze, ponieważ skóra nie może być osłabiana przed wystawianiem jej na silne słońce.

Do peelingów należy dodać odpowiednie balsamy ochronne i nawilżające. Przed samym wyjazdem dobrze jest zastosować środki brązujące, które są znakomitym podkładem pod równomierną opaleniznę i powodują, że skóra jest dobrze przygotowana na mocniejsze słońce. Nie oznacza to, że będzie można zapominać o odpowiedniej ochronie skóry przed słońcem już na plaży, ale z całą pewnością będzie łatwiej o uzyskanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Dodatki do stroju kąpielowego

Obecna moda pozwala nam na stosowanie dodatków do stroju kąpielowego. Nie trzeba, a nawet nie należy przebywać cały czas na plaży tylko w samym stroju kąpielowym. Najbardziej popularnymi dodatkami do stroju kąpielowego będą już tradycyjnie lekko obcisłe paero lub mocno rozłożyste ponczo. Czasami można postawić na cienki kardigan.

Makijaż na plaży?

Makijaż na plaży to kwestia dość kontrowersyjna i wiele pań wychodzi z założenia, że ma to niewielki sens, bo i tak wzywa woda, przez co wiele z makijażu się nie ostanie. Jeśli faktycznie ktoś wybiera się prosto do wody, makijaż nie ma sensu. Jeśli jednak nie planuje się całodziennego posiedzenia w wodzie, jak najbardziej można wykonać delikatny makijaż, skupiając się głównie na oczach i ustach. Stosować należy tylko środki wodoodporne, ponieważ wszelkiego rodzaju pudry czy cienie momentalnie zostaną zmyte.

na plaży w wodzie stopy

Dłonie i stopy

Zapominanymi czasami elementami ciała są dłonie i zwłaszcza stopy. Na plaży to nie przejdzie w żadnym razie. Trzeba bardzo dokładnie zadbać o paznokcie oraz skórki na dłoniach oraz postarać się, by stopy były dobrze przygotowane do wyjścia między ludzi. Największy problem zazwyczaj jest ze stopami, ponieważ pedicure to po prostu większe wyzwanie od manicure, a z racji tego, że bardzo często na co dzień ignorujemy stopy, zaległości w ich pielęgnacji bywają spore.