zakochana para

Jak rozkochać w sobie faceta?

A więc to on! Być może już po przelotnym rzucie okiem byłyśmy o tym przekonane, a może analizowałyśmy każde jego zachowanie przez długi czas, zanim doszłyśmy do tego wniosku. Teraz jednak wiemy z całą pewnością, że nie musimy już dłużej szukać. Mężczyzna naszego życia znajduje się na wyciągnięcie ręki. Jest tylko jeden problem. Zanim zaczniemy planować ślub, otwarty związek, wieczne narzeczeństwo lub inną formę relacji, musimy go najpierw w sobie rozkochać. Nie jest to proste, na pewno jednak nie czeka nas zadanie, którego nie da się zrealizować.

Od czego zacząć?

Pytanie o to, jak rozkochać w sobie faceta każda kobieta zadała sobie przynajmniej raz. Nie każda stosowała te same techniki, przynajmniej kilka znanych jest jednak ze swojej wyjątkowo dużej skuteczności. Tak jest choćby z założeniem, że nie rozkocha się w sobie nikogo nie uśmiechając się do niego. Kobiety, które często mają uśmiech na twarzy, przyciągają wzrok. Co więcej, nasz mózg podświadomie uznaje, że ich towarzystwo jest pożądane i że warto przebywać blisko nich. Uśmiech potrafi też zatuszować pewne mankamenty urody, które z pewnością stałyby się lepiej widoczne, gdyby kobieta miała ciągle kamienną twarz.

Inna zasada, która jest przytaczana szczególnie często, jest też tą, która wydaje się najbardziej irytującą. Mówi ona o tym, aby być sobą. Brzmi jak slogan, który każdy powtarza, choć nikt w niego nie wierzy, warto jednak zastanowić się nad tym, czy podchodzenie do niej w ten sposób rzeczywiście ma sens. Udawanie kogoś, kim się nie jest, w pewnym momencie może być całkiem przyjemne. To przecież forma dania samej sobie drugiej szansy, wykreowania lepszej, ciekawszej osoby. Nasze prawdziwe „ja” w pewnym momencie dojdzie jednak do głosu. Jeśli facet zdąży się do tego czasu zakochać w naszej wykreowanej sztucznie osobowości, możemy mieć poważny problem z przekonaniem go, że tak naprawdę wcale nie zmieniłyśmy się aż tak bardzo.

Jak działać?

Gdy już pierwsze lody zostały przełamane i mamy zainteresowanie ze strony chłopaka, którego pragniemy uwieść, możemy przystąpić do działania. Tu jednak zaleca się pewną ostrożność. Zamiast stawiać od razu na zmysłowość, starajmy się zacząć od aktywnego słuchania naszego przyszłego partnera. Być może już na tym etapie zorientujemy się, że wcale nie rozkochujemy w sobie mężczyzny naszego życia! Jeśli aktywne słuchanie nie uświadomi nam, że pierwsze dobre wrażenie można zepsuć, z pewnością wykażemy się umiejętnością, która jest nie tylko wysoko ceniona, ale również stosunkowo rzadko spotykana. Nie bójmy się zadawania pytań, nawiązywania do jego odpowiedzi i okazywania zainteresowania. I, oczywiście, flirtujmy. Wielu kobietom wydaje się, że mężczyzna w pewnym momencie domyśli się, że znajduje się w centrum naszego zainteresowania, a gdy to już nastąpi, z pewnością przejmie inicjatywę. Niestety, takie założenie może okazać się błędne. Po pierwsze, nie jest wcale powiedziane, że miłość naszego życia jest szalenie domyślna. Po drugie, dziś nie każdy mężczyzna jest typem macho, który uważa, że to samiec zdobywa samicę. Co więcej, nie każdej z nas taki typ się podoba! Jeśli więc zależy nam na rozkochaniu w sobie mężczyzny, flirt nie będzie niczym złym.

atrakcyjna młoda kobieta w objęciach mężczyzny

Rozkochaj faceta dzięki psychologii

Oczywiście, na studiach z psychologii rzadko prowadzane są zajęcia poświęcone rozkochiwaniu w sobie mężczyzn, jeśli jednak szukamy skutecznego sposobu na osiągnięcie takiego celu, z pomocą z pewnością przyjdzie nam psychologia ewolucyjna. Ta mówi o tym, że mężczyźni są, w mniejszym lub większym stopniu, więźniami swoich pierwotnych instynktów. Poszukują kobiety zdrowej i płodnej, mogącej zagwarantować im potomstwo. Jeśli nie czujemy się stworzone do macierzyństwa, nikt nie zmusza nas dziś do zmiany zdania. Dbajmy jednak o swoje zdrowie, nie strońmy od aktywności fizycznej i starajmy się wysypiać. Może się okazać, że nasz zdrowy wygląd i brak podkrążonych oczu zadziała na faceta w podświadomy sposób, a ten zainteresuje się właśnie nami nie wiedząc do końca, dlaczego tak się stało.

Jak rozkochać faceta na odległość?

Na zakończenie czas poruszyć kwestię, która zyskuje na aktualności w czasie pandemii, globalizacji i rozwoju nowych technologii. Coraz więcej kobiet odkrywa, że mężczyzna ich życia wcale nie mieszka w ich rodzinnym mieście. Czy rozkochanie w sobie faceta na odległość jest trudniejsze? Nawet, jeśli wymaga pewnego zaangażowania, z pewnością nie jest wyzwaniem, któremu nie da się sprostać. Co ciekawe, wiele zasad wcale nie różni się od tych, które należy stosować rozkochując w sobie faceta poznanego na imprezie albo kolegę z pracy. Pomoże nam więc choćby dbanie o zdrowy wygląd, bo przecież widać nas będzie podczas rozmów wideo, a także umiejętność flirtowania, także poprzez odpowiednie wykorzystanie słowa pisanego. Z pewnością przyda się nam też nieco tajemniczości oraz gotowość do opowiadania o naszych pasjach tak, aby jak najszybciej złapać kontakt z facetem i nie pozwolić wygasnąć rodzącemu się właśnie zainteresowaniu. Podczas rozmów wideo także można wykorzystywać umiejętność aktywnego słuchania oraz umiejętność lawirowania między zaangażowaniem i pewną dozą niedostępności.

Leave a Comment