piękne kręcone włosy

Jak zrobić loki bez lokówki

Każda kobieta chce prezentować się jak najlepiej i dlatego szuka takich rozwiązań, dzięki którym ta wyjątkowa prezencja stanie się jej udziałem. Trzeba przy tym pamiętać, że istotnym elementem staje się między innymi fryzura. Niezależnie od tego jaką fryzurę nosi się na co dzień zawsze loki są taką estetyczną propozycją, która może dodawać kobiecie charakteru i sprawić, że jej fryzura będzie prezentowała się wyjątkowo. Warto mieć to na uwadze i zdecydować się w pewnych sytuacjach właśnie na przygotowywanie loków. Oczywiście ich przygotowanie w zakładzie fryzjerskim nie będzie stanowiło problemu, podobnie nie powinno to być szczególnie trudne jeśli weźmie się pod uwagę dostępne w sprzedaży lokówki. Natomiast przy tym pojawia się pytanie jak zrobić loki w momencie, gdy nie będzie się miało dostępu do lokówki. Wtedy sytuacja staje się znaczenie trudniejsza, jednak i w tym momencie znajdą się sposoby, które będzie można wykorzystać. Postaramy się je krótko przedstawić w tym wpisie.

Kręcenie loków na opaskę

Pierwszym pomysłem na przygotowanie loków będzie użycie opaski na głowę. Zakładamy ją tak jak czapkę, by oplotła głowę. Następnie dokonujemy działań zmierzających do oplatania kolejnych kosmków włosów wokoło opaski. Takie niewielkie pasma nakręcamy na opaskę do momentu, w którym skończą się włosy, które będzie można nakręcać. W ten sposób tworzy się coś na kształt wianka, w którym należy potem chodzić przez cały dzień, ewentualnie można także położyć się w nim spać. Po upływie odpowiedniego czasu należy włosy pasmo po paśmie wyciągać z opaski.

Kręcenie włosów na papiloty

Jeśli chodzi o kręcenie loków bez żadnego urządzenia to właśnie papiloty będą tą najbardziej popularną metodą. Papiloty dostępne są w każdej drogerii, występują jednak w różnych rozmiarach i trzeba pamiętać o ich odpowiednim dobraniu, tak by włosy się na nich trzymały. Następnie pasmo po paśmie należy włosy na papiloty nakręcamy i zostawiamy na cały dzień, ewentualnie na noc i po tym czasie możliwe jest ich zdjęcie a loki będą widoczne.

robimy loki

Kręcenie włosów na ślimaka

To metoda, która również jest chętnie wykorzystywana i pozwala na uzyskanie loków, które będą miały dość delikatny wygląd. Nie będą to zbyt grube loki, do ich wykorzystania potrzebny będzie tylko grzebień oraz kilka wsuwek. Należy zebrać pasmo włosów i zwinąć je w taki sposób, by stworzony był zwarty rulon. Następnie należy go okręcić tak, by powstał ślimak, który znajdzie się tuż przy skórze głowy. Ostatecznie wszystko zabezpieczamy wsuwkami., by dobrze się trzymało.

Przygotowanie loków na warkocz

Istnieje również możliwość przygotowania loków na warkocz. W przypadku tej metody będzie można skutecznie uzyskać efekt fal na włosach. Najlepszy efekt będzie można otrzymać w momencie, gdy będzie się stosowało warkocz dobierany. Dzięki temu będzie można uzyskać fale, które będą bardzo charakterystycznie się prezentować i staną się rzeczywiście takim elementem, który odmieni wygląd kobiety. Taka opcja staje się bardzo dobrą propozycją na stylizację festiwalową i będzie to taki wybór, który pozwoli uzyskać faktycznie świetny wygląd. Warto mieć to na uwadze i decydować się na loki.

Przygotowanie loków z użyciem sprzętów małego AGD daje nam możliwość uzyskania świetnych efektów, natomiast musimy się również liczyć z tym, że stosowanie wysokiej temperatury daje szybki efekt w postaci loków, jednak przy tym musimy być również świadomi, że jest to prosta droga do tego, by niszczyć swoje włosy. Jeśli chcemy tego uniknąć, ale jednocześnie chce się mieć piękną fryzurę i stylizację to w takiej sytuacji warto będzie zastosować takie metody, które wykorzystują własne możliwości jakie są, jeśli chodzi o wykonanie loków bez działania wysokiej temperatury. Taka opcja świetnie się sprawdza i jej wykorzystanie warto będzie wziąć pod uwagę.

Leave a Comment