zdjęcie top oliwy

Która oliwa z oliwek jest najlepsza

Która oliwa z oliwek jest lepsza? Hiszpańska? Grecka? Może z Włoch? Na co zwrócić uwagę, gdy w sklepie przed Tobą jest bateria butelek z różnymi etykietami? Która z oliwek nadaje się do sałatek, a która może być smażona?

Różne oliwy

foto oliwy z oliwekZacznijmy od kraju pochodzenia. Po pierwsze, grecka, hiszpańska i włoska oliwa z oliwek ma zasadniczo odmienny smak.

Oliwa z oliwek greckich – bardzo jasne i bogate w smaku, który charakteryzuje się obecnością nutami miodu i trochę aromatów owocowych. Hiszpański olej ma ostry aromat i gorzki jakby smak pieprzu. Można powiedzieć, że przypomina smak samych oliwek bardziej niż inne. W tym celu Hiszpanie często mieszają jednocześnie kilka odmian oliwek. Włoska oliwa z oliwek jest miękka, lekko słodka w smaku, z lekkim zapachem ziół. We Włoszech olej produkuje się z dodatkiem różnych przypraw i przypraw – bazylii, oregano, chili, rozmarynu, czosnku i innych aromatycznych dodatków.

I tak oprócz Grecji, Hiszpanii i Włoch, oliwę produkuje się również w Turcji, Izraelu, Syrii, Tunezji, Maroku, Portugalii, USA i Francji. Wszystkie różnią się smakiem, ponieważ wszystko zależy od odmiany oliwek, a także od klimatu, w którym rosną. Argumentowanie, który olej jest lepszy i smaczniejszy, jest stratą czasu, wszystko zależy od preferencji smakowych.

Oliwa z Grecji

Dla większości ludzi Grecja kojarzy się przede wszystkim z oliwkami i oliwą z oliwek. Cechy klimatu, gleby i przyrody przyczyniają się do tego, że w Grecji rosną najbardziej soczyste, smaczne i zdrowe oliwki. Można powiedzieć, że jest to symbol całego państwa i jeden z głównych punktów eksportu. Większość szefów kuchni i estetów wysokiej jakości żywności wybiera olej z tego regionu. Oliwa z oliwek produkowana w Grecji ma szczególny smak, aromat. Importerem takiej oliwy jest sklep Advancedfood z Warszawy.

Grecka oliwa z oliwek dostępna w sklepie https://advancedfood.pl/oliwa-grecka

Oliwki pozyskiwane są z drzew rosnących w najbardziej ekologicznie czystych regionach, o odpowiednim klimacie i ciepłym słońcu. Są to wyjątkowe gatunki drzew, które nie rosną nigdzie indziej na świecie. Jednocześnie powstały olej ma nie tylko niepowtarzalny smak i aromat, ale także zawiera ogromną ilość witamin i minerałów, które są tak niezbędne dla człowieka. Oliwa z oliwek jest używana w Grecji od tysięcy lat. Dzięki temu powstała bogata kultura i fundamenty technologii produkcji wysokiej jakości naturalnego oleju.

Zastosowanie oliwy

Oliwa z oliwek jest używana w kuchni i medycynie, a także w wielu innych obszarach. Jednak głównym celem tak zdrowego i smacznego oleju jest nadanie potrawom kulinarnym więcej smaku, aromatu i korzyści. Jednocześnie olej jest stosowany w wielu potrawach:

  • Do smażenia i duszenia mięsa, ryb, warzyw.
  • Do przygotowania sałatek.
  • Aby stworzyć wyjątkowe i pyszne sosy.

Stosowany jest również olej smakowy. W tym celu do gotowej bazy dodaje się zioła i przyprawy. Możesz używać olejków smakowych do gotowania potraw i sosów. Oliwa z oliwek jest uważana za jedną z najbardziej przydatnych na świecie. Podczas gotowania nie tworzą się substancje rakotwórcze i szkodliwe substancje, które są tak niebezpieczne dla ludzi. Możesz używać oleju do gorących potraw, a także na zimno lub do przygotowywania sosów i przekąsek.

Leave a Comment