verticale żółte

Materiały dekoracyjne do osłon okiennych

O stylu wnętrza bardzo często decydują tkaniny dekoracyjne. Dzięki tkaninom użytym do dekoracji okna, wnętrze zyskuje elegancji, a także staje się o wiele przytulniejsze. To jak ostatecznie będzie wyglądało wnętrze zależy właśnie od tego jaki wzór wybierzemy.

Chcąc zmienić wystrój musimy tak skomponować całość, aby wszystko idealnie ze sobą współgrało. Osłony okienne są jednym z najistotniejszych elementów wnętrza. Rodzajów jest naprawdę wiele, można przebierać spośród wielu wzorów, a także kolorów i wybrać ten najbardziej interesujący. Dostępne na rynku osłony okienne wykonane są z tkanin poliestrowych, bawełnianych bądź z mieszkanki włókien.

Nowoczesne metody produkcji pozwalają na wyprodukowanie tkanin o jak najwyższej jakości, odpornych na działanie promieni słonecznych, wilgoci czy nawet pleśni. Osłony okienne są niezastąpione w każdym mieszaniu, ponieważ pozwalają regulować ilość wpadającego światła do wnętrza. To na jaki wzór, a także odcień zdecydujemy się zależy od tego w jakim stylu chcemy mieć urządzone wnętrze. Odpowiedni dobór osłon okiennych dopełni wnętrze i nada mu określonego charakteru. Moda co raz się zmienia, także warto na bieżąco sprawdzać co jest aktualnie na czasie i wybrać modny wzór. Wśród modnych wzorów wyróżnia się:

Wzory geometryczne – wszelkiego rodzaju figury: kwadraty, linie, koła, trójkąty. Takie wzory z pewnością spodobają się osobom, które lubią odważne, wyraziste aranżacje. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacji, jednak należy pamiętać, że pozostałe elementy wyposażenia wnętrza takie jak obicia, ściany powinny pozostać gładkie, w przeciwnym razie, gdyby figury geometryczne zapanowały wszędzie to niestety wszystko by się ze sobą gryzło.

Motywy roślinne – to najmodniejszy trend wśród dzisiejszych czasów. Liście, kwiaty czy pnącza można znaleźć na zasłonach, poduszkach dekoracyjnych, na ścianach, a nawet na materiałach osłon okiennych.

Błyszczące materiały – osłony okienne wykonane z takiego materiału nadadzą pomieszczeniu niebywałej elegancji . Błyszczące tkaniny sprawdzą się w stylu nowoczesnym, jednak należy pamiętać, aby pozostałe dodatki  podkreślały tą elegancję, a nie wprowadzały chaos.

Pastele – to także chętnie wybierane odcienie osłon okiennych. Nie każdy lubi mocne kolory, dlatego w takim przypadku świetnym rozwiązaniem mogą być osłony okienne właśnie w barwach pastelowych.

planowanie dekoracji okiennych

To jakie materiały dekoracyjne osłon okiennych są najmodniejsze to już wiemy. Teraz pozostaje jeszcze kwestia tego na jaki rodzaj osłon się zdecydować. Czy będą to rolety materiałowe dzień noc? A może rolety rzymskie? Z pewnością oba te rodzaje świetnie się sprawdzą. Za ich pomocą można regulować dopływ naturalnego światła, a ich modny wzór, na który się zdecydujemy nada pomieszczeniu nowego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także fotorolety. Na materiale można umieścić dowolny wzór jaki tylko sobie zamarzymy. Tylko pamiętajmy, aby wzory dobierać tak, by pasowały do innych elementów wystroju.

Leave a Comment