dachy domów

Rolety zaciemniające do okien dachowych

Wybór osłon do okien dachowych jest prawie tak szeroki jak do okien tradycyjnych. Dlatego jeżeli chcemy osłonić nasze wnętrza przed nieznośnym upałem oraz światłami ulicznymi wystarczy zapoznać się z szerokim asortymentem tego typu produktów.

Na rynku oprócz różnego rodzaju rolet, znajdziemy także markizy oraz żaluzje. Pierwsze z wymienionych czyli rolety to najszersza grupa osłon do okien połaciowych. W ofercie znajdują się rolety zaciemniające, dekoracyjne, zewnętrzne czy plisowane. Tak naprawdę, każda z wymienionych posiada funkcję zaciemniającą pomieszczenie. Różnica pomiędzy różnymi typami tych osłon jest taka, że chronią wnętrze przed światłem i nagrzaniem w różnym stopniu.

okno dachowe widok z wnętrza mieszkaniaJeżeli nasze okna skierowane są na południe, bądź po prostu chcemy odseparować się od drażniącego ulicznego oświetlenia powinniśmy zainwestować w rolety zapewniające wysoki stopień zaciemnienia. Wyboru możemy dokonać pomiędzy standardowymi roletami zaciemniającymi wykonanymi z dekoracyjnego materiału, który jednocześnie zdobi wnętrze i chroni je przed nagrzaniem, lub żaluzjami aluminiowymi, które oprócz całkowitego zaciemnienia dają możliwość regulacji wpadającego światła, co jest szczególnie przydatne na przykład w pochmurne dni. Żaluzje aluminiowe są także wyjątkowo odporne na wilgoć i wyglądają bardzo estetycznie. Oprócz rolet zaciemniających oraz żaluzji aluminiowych pomieszczenie zaciemnią także rolety zewnętrzne, które nie tylko osłonią przed upałem, zasłonią wpadające światło, ale także zatrzymają hałas i zapewnią prywatność oraz bezpieczeństwo.

Jeżeli potrzebujemy nieco lżejszego zaciemnienia w naszych wnętrzach z powodzeniem sprawdzą się tutaj standardowe rolety dekoracyjne, które nie tylko spełnią funkcję osłaniającą, ale także udekorują, każde pomieszczenie. Ochronę przed światłem zapewni także elegancka roleta plisowana, która wyjątkowo efektownie załamuje wpadające do pomieszczenia światło, nadając niepowtarzalnego klimatu.

Wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem w kwestii ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem – o którym warto wspomnieć – jest markiza, blokująca nawet do 90% ciepła wpadającego z zewnątrz. To rozwiązanie jest bardzo skuteczne jeżeli chcemy, aby w pomieszczeniu w którym znajdują się okna dachowe było ciemniej oraz chłodniej. Co ciekawe markiza osłaniając nasze wnętrze jednocześnie nie zasłania widoku z okna, ponieważ jest zamontowana na zewnątrz, w niewielkiej odległości od szyby. Obsługa tej osłony jest równie prosta co mechanizm jej działania, do wyboru mamy manualne, elektryczne bądź zasilane energią solarną sterowanie markizą.

Wymienione produkty różnią się od siebie ceną, na którą wpływ mają takie czynniki jak materiał z jakiego zostały wykonane, jego jakość oraz przede wszystkim mechanizm, z którego czy to markiza czy roleta zostały zbudowane. Niektóre rolety wyposażone są w prowadnice pozwalające na ustawienie ich w dowolnej pozycji, natomiast inne posiadają 3 pary zaczepów, dzięki którym ustawimy roletę w trzech dostępnych wysokościach. Elementami, na które warto zwrócić uwagę są listwy zakrywające i chroniące brzegi materiału naszej rolety, dzięki którym zachowa ona nienaganny wygląd przez długi okres czasu. Natomiast przy roletach zewnętrznych warto zwrócić uwagę na gumowe łączniki wzmacniające i chroniące aluminiowe lamele przed czynnikami atmosferycznymi.

Zatem po przeanalizowaniu produktów dostępnych na rynku z pewnością znajdziemy taką osłonę, która spełni nasze wymagania.

2 thoughts on “Rolety zaciemniające do okien dachowych”
  1. A macie może informacje gdzie kupić dobre panele słoneczne na dach? Szukam i szukam i nie mogę nic dobrego znaleźć.

Leave a Comment