Oprogramowanie do rozliczania pitu za 2018 rok

Rok 2019 już rozpoczęty na dobre. Pora powoli pomyśleć o rozliczeniu rocznym i wypełnieniu pitu. Dla wielu z nas wypełnienie pitu to spory problem, mimo to musimy usiąść do tego i wypełnić nasz obywatelski obowiązek. Jest jednak bardzo proste rozwiązanie, mianowicie skorzystanie z pomocy oprogramowania do wypełniania pitów, dzięki któremu rozliczenie roczne będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze.

Podatnicy najczęściej rozliczają się z dochodów uzyskiwanych na terenie Polski i z dochodów uzyskiwanych na podstawie zatrudnienia w oparciu o najpopularniejszą formę umowy czyli umowę o pracy. Aby rozliczyć się z osiąganych dochodów z etatu musimy otrzymać od pracodawcy stosowny pit, dokładnie mowa o pit 11, który każdy pracodawca zobowiązany jest przesłać pracownikowi do końca lutego. Co jeżeli nie posiadamy takiego pitu? Takie sytuacje są bardzo rzadkie, ale zdarzają się. Jeśli nie posiadasz pit 11, warto w pierwszej kolejności skontaktować się z działem księgowości firmy, w której pracujesz/pracowałeś i poprosić o przesłanie rozliczenia. Jeśli mimo to nie otrzymałeś pit 11, jest to poważny problem, brak otrzymania pit 11 od pracodawcy nie zwalnia Cię z obowiązku rozliczenia, dlatego musisz samodzielnie obliczyć wszystko, co w przypadku dochodów uzyskiwanych z etatu wcale nie jest takie proste. Pomocny tutaj może być program do rozliczania pit, który przejmie większość obowiązków obliczeniowych.

kreator pit
Kreator rozliczenia Pit w programie Pit Format

Sytuacje jak wyżej omawiana nie często mają miejsce, najczęściej podatnik wypełni odpowiedni formularz pit bazując na dostarczonych przez pracodawcę dokumentach. Dysponując pit 11 oraz programem do wypełniania pitów, można błyskawicznie rozliczyć się za 2018 rok. Co więcej, żeby złożyć pit w urzędzie wcale nie musimy ruszać się z fotela, wszystko możemy zrobić za pomocą aplikacji, wypełnić pit i go wysłać poprzez Internet. Aktualnie rozliczanie pitu nie jest już czarną magią, każdy nawet mniej wprawny użytkownik, korzystając z oprogramowania Pit Format może błyskawicznie, w pełni komfortowy sposób wypełnić obowiązek rozliczeniowy.

Warto dodać, że wspomniane wyżej oprogramowanie – Pit Format jest dostępne całkowicie bezpłatnie, posiada olbrzymią ilość formularzy pit, począwszy od pit 36, poprzez najpopularniejszy pi 37, którego wybiorą osoby pracujące na etacie, a skończywszy na formularzach zeznania pit 28 czy pit 38, łącznie z formularzami załącznikowymi.

formularze pit
Ekran wyboru formularza rozliczenia PIT w programie Pit Format

Program Pit Format został stworzony przez firmę z ogromnym doświadczeniem w branży finansowej, która od wielu lat dostarcza rozwiązań software’owych nie tylko dla biur rachunkowych czy osób prywatnych. Oprogramowanie jest intuicyjne, posiada szereg ułatwień, a dodatkowym atutem jest dobra pomoc techniczna oraz poradniki dostępne na stronie producenta, które pozwolą jeszcze ułatwić proces wypełniania pitów.

W dzisiejszych czasach nie musimy już ręcznie wszystkiego wyliczać i wypełniać pit w sposób klasyczny, nie musimy również stać w kolejkach w urzędach w celu złożenia pitu za 2018 rok. Wystarczy skorzystać z oprogramowania Pit Format!

One thought on “Oprogramowanie do rozliczania pitu za 2018 rok”
Leave a Comment