new shoes

Szafki na buty do przedpokoju – jak wybrać idealne półki na buty

Przedpokój to miejsce, które większości wydaje się najmniej ważną częścią mieszkania, ale wręcz przeciwnie – jest miejscem, które jako pierwsze widzą goście, gdy wchodzą do domu. Pełni dwie funkcje: użytkową oraz reprezentacyjną. Najważniejszym elementem wyposażenia przedpokoju jest oczywiście szafka na buty.

Niby jest to prosty mebel, ale jak ważny, w końcu chcemy, aby pierwsze wrażenie gości wchodzących do domu było pozytywne. Na pewno miłym widokiem nie jest sterta leżących na podłodze bez ładu butów, dlatego szafka na buty pomoże nam zapanować nad porządkiem, a przy tym nada pomieszczeniu uroku. Dobrze dobrana szafka pozwala na utrzymanie pomieszczenia w czystości, a także umożliwia szybkie odnalezienie pary buta, którego szukamy. Decydując się na zakup mebla trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań: jakiej wielkości jest przedpokój? Ile par butów chcemy tam pomieścić? Czy szafka ma pełnić tylko funkcję użytkową czy także dekoracyjną?

Na rynku znaleźć można bogatą ofertę szafek, to jaką wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji.  Jeśli pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów to dobrym pomysłem może okazać się wysoka szafka dostosowana do wąskich pomieszczeń. Modele wyposażone w dwurzędowe kosze pozwolą na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Warto wybrać taką szafkę, która posiada dużą liczbę półek, a także jest podzielona tak, by można było w niej pomieścić zarówno kozaki jak i baleriny. Aktualnie największą popularnością cieszą się szafki na buty pełniące funkcję siedziska. Jest to nowy trend, bardzo funkcjonalny, a także prezentujący się niezwykle elegancko. Warunkiem koniecznym do wyboru takiego mebla jest odpowiedni rozmiar pomieszczenia.

Na górze szafki znajduje się wygodna, miękka podkładka, natomiast zależnie od firmy i modelu mebla, półki mogą być otwarte bądź zamknięte za drzwiczkami. Spośród wielu modeli można wybrać taki z dodatkowymi szufladami oraz półkami. Mebel pomieści zarówno sporą ilość butów, a także akcesoria do ich pielęgnacji lub inne elementy garderoby, typu czapki, szaliki, rękawiczki. Szafki z drzwiami uchylnymi są bardziej pojemne niż te otwarte. Dzięki temu, że są zamknięte to chronią buty przed zniszczeniem. Wiele osób docenia to, że buty są ukryte i niewidoczne dla odwiedzających gości.

Szafki z drzwiami uchylanymi swoim wyglądem przypominają komodę, taki standardowy element wyposażenia mieszkania nie przyciąga uwagi i to jest właśnie kolejny plus. Aranżując przedpokój warto zadbać o dobre wrażenie gości, ale przede wszystkim także swoje, by po powrocie do domu po ciężkim dniu pracy wracało dobre samopoczucie. Wielofunkcyjnym meblem, o którym warto pomyśleć jest garderoba, w której szafka na buty wbudowana jest jako jeden z segmentów mebla. Takie szafki znajdziesz tutaj.

dressing room

Można wybrać rozbudowaną garderobę z lustrem, wieszakami, siedziskiem i oczywiście szafką na buty. W ten sposób uzyskamy kompletne wyposażenie przedpokoju.  Aby pomieszczenie urządzone było efektownie, należy pamiętać o tym, by wszystkie elementy były spójne ze sobą stylistycznie. Funkcjonalność i estetyka- te dwie cechy powinny cechować przedpokój, a wtedy użytkowanie go stanie się przyjemnością.

Leave a Comment